koncert - lviv
wieland-bio-photo

Wieland Moller

30-11-2016
miejsce: ДЗИҐА, вул. Вірменська, 35 Львів
x

Wieland Moller

Udostępnij na: lub

Wieland Moeller jest pochodzącym z Berlina perkusistą i twórcą muzyki improwizowanej oraz jazzu. W swojej twórczości odnosi się do dźwięków otoczenia, środowiska, które w procesie tworzenia stają się elementami budującymi kompozycje Moellera.

Jako perkusista współpracował z międzynarodowymi zespołami wywodzącymi się z różnych gałęzi muzyki. Należał m.in. do tria ATOS, a w 2015 roku wydał swój debiutancki album zatytułowany „Akvariet”. Był stypendystą Instytutu Goethego. Występował między innymi na Festiwalu Jazzowym w Buenos Aires czy Jazz International w Rotterdamie. Z trasami koncertowymi zawitał do Holandii, Hiszpanii, Portugalii, Islandii, a nawet Argentyny.

Wieland Moller jest także zaangażowany w projekty łączące muzykę i taniec. Współpracował z Konradem Szymańskim, a jako twórca uczestniczył m.in. w wydarzeniach prezentujących najciekawsze osiągnięcia współczesnego teatru tańca. Gościł na festiwalu Reykjavik Dance, Danceworks w Rotterdamie czy Perform[d]ance Straslund. Jak sam mówi, najbardziej w tych projektach pociąga go urzeczywistnienia dźwięku i uczynienia ruchu słyszalnym.