koncert - dnipropetrowsk
We Will Fail

We Will Fail [pl]

23:00, 05-11-2016
x

We Will Fail [pl]

Udostępnij na: lub

Ostatnie lata w polskiej muzyce elektronicznej przyniosły kilka naprawdę mocnych debiutów. Tym większą uwagę powinniśmy więc zwrócić na projekt We Will Fail, który według niektórych znajduje się w absolutnym topie tych odkryć.

Dowódczyni We Will Fail naprawdę nazywa się Aleksandra Grünholz i urodziła się w 1988 roku w Wejherowie. Studiowała w Poznaniu, gdzie na Uniwersytecie Artystycznym ukończyła projektowanie graficzne, dzięki czemu m.in. sama odpowiada za oprawą graficzną swoich wydawnictw.

Jej poligonem artystycznych zmagań jest jednak muzyka, dla której punktem wyjścia są brzmienia IDM i techno. Utwory We Will Fail opierają się na samplach i nagraniach terenowych. Wzbogacone o wysublimowane partie syntezatorowe tworzą mroczną i budzącą niepokój muzykę, która pochłania słuchacza.

Jej debiutancki album zatytułowany „Verstörung” ukazał się w lutym 2014 roku. Zaledwie pół roku później, projekt We Will Fail wzbogacił się o nowe, tym razem winylowe wydawnictwo „Verstörung 2.0″. Na płycie znalazły się zmodyfikowane wersje utworów z debiutanckiej płyty oraz kilka premierowych kompozycji.

Oba albumy doczekały się recenzji w renomowanych międzynarodowych portalach „Tiny Mix Tapes” i „The Quietus”. We Will Fail występowała m.in. na festiwalach Unsound w Krakowie oraz Toronto, na szwedzkim Intonal, CTM w Berlinie czy Tauron Nowa Muzyka w Katowicach.