koncert - dnipropetrowsk
tainlie

T’ien Lai [pl]

00:00, 05-11-2016
x

T’ien Lai [pl]

Udostępnij na: lub

Zespół T’ien Lai najcelniej określić dziś mianem organiczno-syntetycznego kwartetu tanecznego. Wszystko zaczęło się jednak od pomysłu Łukasza Jędrzejczaka (So Slow, Alameda 5) i Kuby Ziołka (Stara Rzeka, Innercity Ensemble) w 2012 roku. Połączone siły duetu oddały się nowym formułom elektro-akustycznej i medytacyjnej muzyki.

Debiutancki album „Da’at” wydany przez Monotype Records charakteryzował się brzmieniem starych radioodbiorników przetworzonych przez efekty gitarowe i nałożonych na pętle syntezatorowe. Zwieńczeniem przygód T’ien Lai w formie duetu były dobrze przyjęte koncerty na festiwalu Unsound w Krakowie i Strefie Monotype w Warszawie.

Drugi album zatytułowany „RHTHM” powstał już w kwartecie wzmocnionym przez Rafała Kołackiego (Hati, Innercity Ensemble, Mammoth Ulthana) oraz Mikołaja Zielińskiego (Alameda 5, Rara). Materiał ukazał się jesienią ubiegłego roku i stanowi podsumowanie zabaw z muzyką pulsacyjną i eksplorowanie wymiarów rytmu przez co wyróżnia się energetycznym i żywym brzmieniem. Zespół wiąże ze sobą syntetyczne dźwięki, które na żywo kontrastowane są z organicznym brzmieniem instrumentów perkusyjnych. Efektem jest muzyka rozpięta między szamańskimi transami, surową, rytmiczną elektroniką, a pastiszami współczesnej muzyki techno. Co ważne, podczas koncertów robią to wszystko na żywo, bez pomocy komputerów.