koncert - lviv
beznazwy2

Sławomir Pezda

30-11-2016
miejsce: ДЗИҐА, вул. Вірменська, 35 Львів
x

Sławomir Pezda

Udostępnij na: lub

Sławomir Pezda swoją edukację muzyczną rozpoczął w wieku 10 lat od gry na saksofonie altowym w wieku w zakresie literatury muzyki klasycznej. Jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Mielcu, uczęszczał do Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. w Tarnowie, gdzie zafascynował się jazzem, a w dalszych latach rozwijał swoje zainteresowanie tym gatunkiem podczas studiów na Akademii Muzycznej w Krakowie w katedrze jazzu i muzyki współczesnej. Często współpracował z big bandami oraz brał udział w wielu warsztatach jazzowych.

Po trzech latach studiów postanowił zamienić saksofon altowy na tenorowy. Wówczas zaczął czerpać inspiracje z wielu innych gatunków muzycznych, m. in free jazz, rock, punk, noise, muzyka elektroniczna, drum’n’bass, breakcore.

Jest laureatem wielu prestiżowych konkursów takich jak Jazz Juniors, Tarnów Jazz Contest, Krokus Jazz Festival, Klucz do Kariery, Novum Jazz Festival, Baszta Jazz Festival, Art Of Improvisation, zarówno jako solista, jak i członek zespołów. Obecnie współtworzy takie formacje jak Mike Parker’s Trio Theory, 3Kings, PeGaPoFo, Pezda/Gawęda Duo, Cracow Jazz Collective oraz autorski projekt The Flash!.