prev
  next
  scroll

  Przedstawiamy kolejny projekt, jaki wystąpi w ramach lwowskiej części tegorocznego Art Meetings

  Udostępnij na: lub

  Czesko – słowacki muzyczny amalgamant punkowego i hardcorowego podejścia z  bezkompromisową muzyką improwizowaną, czyli duet Miro Tóth i Petr Vrba.

  Muzycy we wspólnym projekcie łączą doświadczenia wyniesione ze swych dróg artystycznych, pełnych zróżnicowanych doświadczeń i odmiennych stylów. Jeden jest znakomitym improwizatorem, drugi ambitnym kompozytorem. Na scenie stanowią doskonale uzupełniający się duet.

  Miro Tóth to słowacki kompozytor, saksofonista, wokalista i lektor, zafascynowany muzyką improwizowaną i free jazzem. Jest także autorem utworów na instrumenty solowe, orkiestrę kameralną; tworzy również muzykę filmową. Realizuje się w konceptualnej twórczośći audiowizualnej.

  Petr Vrba jest jednym z najaktywniejszych muzyków praskiej sceny improwizowanej. Występował w wielu projektach, współpracował z rzeszą artystów, między innymi z Georgem Cremaschim, Xavierem Charlesem, Franzem Hautzingerem czy Isabelle Duthoit. Jest kuratorem muzycznym programu Communication Space Školská 28, będącego przestrzenią dla działań kulturalnych nonprofit.

  Duet wystąpi we Lwowie 11 września 2015 r.