koncert - lviv
tokar

Mark Tokar

30-11-2016
miejsce: ДЗИҐА, вул. Вірменська, 35 Львів
x

Mark Tokar

Udostępnij na: lub
Mark Tokar studiował grę na gitarze klasycznej w S. Lyudkevych Music College. W trakcie, zaczął grać na kontrabasie, który później stał się jego głównym instrumentem. W latach 2002-2004 uczestniczył w Krakowskich Warsztatach Jazzowych, pod przewodnictwem M. Parkinsona (USA).
W 2006, poprzez program stypendialny „Gaude Polinia, Mark studiował w Akademii Jazzowej K. Szymanowski, pod przewodnictwem profesora Jacka Niedzieli. Program był finansowany przez polskiego ministra kultury.
Od 2006, pobierał prywatne lekcje w różnych szkołach jazzowych. W latach 2005-2006 pracował jako dyrektor artystyczny polsko-ukraińskiego festiwalu muzycznego Bez. Zorganizował serię występów Metro Jazz Philharmonic we Lwowie. Mark występował z różnymi zespołami podczas wielu festiwali w Niemczech, Polsce, na Litwie, w USA, Austrii, Francji, Ukrainie, Rosji, Włoszech, Węgrzech, Gruzji, Luksemburgu i Czechach. Uczestniczy w międzynarodowym projekcie „Resonance” Kena Vandermarka. Grywa również w zespołach takich jak Undivided, Five Spot, Four, Varpaj i Yatoku.
Dodatkowo, jest liderem międzynarodowych projektów Leo’m'art, Kwintet Marka Tokara i Avtokar.